Hüseyin Gümüşçü

2010 - 2012

Animasyon ile ilk tanışmam

Kendimi bildim bileli resim ile uğraşmaktayım. İlk olarak bilgisayar üzerinden 2 boyutlu animasyonlar yapmaya başladım ve animasyonun temel mantığını o şekilde kavradım. Flash 8 programı ile 2 sene boyunca animasyon ile uğraştım. Animasyonun temel mantığını da bu 2 sene de kavradım. Her kareyi tek tek çizerek hazırladığım animasyonlar benim şuanki programları kullanışımı kolaylaştırdı.


2013 - 2015

2D'den 3D ye geçiş

3D programlar ile ilk tanışmam. Animasyonlarımı artık 3D şekilde hazırlamaya başladım ve bunun yanında modelleme, ışıklandırma, texture giydirme, oyun yapımı, kamera olayları ve kısa film çekimleri gibi pek çok alanda kendimi geliştirdim. İlk başlarda bir youtube kanalı ile başladım ve 2 yılda 20 bin aboneye ulaştım ve buradan pek çok müşterime tasarım, animasyon ve modelleme gibi işler yaptım. Sadece 3D değil dijital anlamda ilk 2D çizimlerimi de yapmaya ve müşterilerime de bunları sunmaya bu yıllarda başladım.


2016 - NOW

Profosyonel anlamda ilk işlerim

Çizim yapmak üzere İstanbul da My Elyapim Reklam ajansına Çağırıldım ve burada çizimin yanında 3d ile uğraştığımda öğrenilince pek çok projede beraber çalışma imkanımız oldu. Birçok mimari çizimde, Katar için hazırladığımız projede 3D mocapların hazırlanması ve renderlanmasında, Birçok katalog kapak tasarımının yapılmasında rol aldım. İstanbulda Mimarlık okuyan öğrencilerin Mimari Projelerinin çizimini Ve renderlarını yaptım. Yine birkaç mimarlık ofisinde 3D modelleme yaptım. Kitap kapağı tasarımları ve oyunlar için mekan ve karakter tasarımları yaptım.

Üniversite için ankaraya geldiğimde burada Leblebe Creative Reklam ajansında Grafiker olarak çalıştım. Kurumsal kimlik tasarımları, sosyal medya yönetimi, 3D/2D animasyonların hazırlanması, ve grafik anlamında birçok alanda çalışmalar yürüttük. Ajansın bünyesinde katıldığım Canlı kırmızı reklam yarışmasında 3. olduk. Reklamın temellerini burada öğrendiğimi söyleyebilirim.

Buradan ayrıldıktan sonra yine Ankarada içişleri bakanlığına bağlı bulunan EventTech konferans sistemleri'nde çalışmaya başladım. Burada sahne dekor tasarımları ve bu tasarımların 3D görselleştirilmesi müşteriye sunumu ve baskı dosyalarının hazırlanması görevlerini üstlendim. Bunların yanı sıra kurumsal kimlik oluşturulmasında, araç kaplama ve giydirilmesinde, afiş broşür tasarımları, bilboard tasarımları, dış mekan kaplamalarının tasarlanmasında, Outdoor TV ler için reklam filmleri hazırladım.

Üniversite için Konya Selçuk Üniversitesine geldiğim yıl, GameJam etkinliğinde tanıştığım insanlarla HyperCasual üzerine ilk çalışmalaırmı yapmaya başladım. Voodoo ile çalışan bir Oyun Studio sunda 1 seneye yakın bir sürede 30 u aşkın mobil oyun çıkarttık. Sonraki yıl Voodoo ile sözleşmemizi bitirip SuperSonic ile çalışmaya başladık. 5 aya yakın bir süre de SuperSonic için oyun çıkartmaya başladık. Şuanda yine bir Publisher olan Rolic için HyperCasual oyunlar çıkartmaya devam ediyoruz.

Kendimi bildim bileli öğrenmekten ve öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekten zevk alan br insanım.